Preparatory Department for Foreign Citizens

 

Ukrainian English

Підготовче відділення для іноземних громадян
Київського національного лінгвістичного університету!

Підготовче відділення для іноземних громадян Київського національного лінгвістичного університету (КНЛУ) було засноване в 1979 році. Щорічний набір іноземних слухачів становить понад 100 осіб. На відділенні навчаються студенти з Китайської Народної Республіки, Турецької Республіки, Республіки Корея, Японії, країн Західної Європи і Близького Сходу, США та інших країн. За 43 роки роботи підготовче відділення для іноземних громадян випустило більш ніж 3000 іноземних слухачів. Випускники підготовчого відділення для іноземних громадян продовжують навчання в різних університетах України в галузі філології, дипломатії, економіки, медицини, архітектури, живопису, режисури театру й кіно тощо. Викладачі відділення – фахівці високої кваліфікації, які мають великий досвід викладання слухачам-іноземцям.

Завданням підготовчого відділення для іноземних громадян є навчання іноземних громадян української мови, підготовка їх до вступу до закладів вищої освіти України.

Прийом слухачів на навчання на підготовче відділення для іноземних громадян здійснюється на підставі індивідуального офіційного запрошення, виданого КНЛУ. Навчання на  підготовчому відділенні здійснюється за договором, укладеним між іноземцем і КНЛУ. Форма здобуття освіти на підготовчому відділенні для іноземних громадян – денна, тривалість навчання – 10 місяців (з 01 вересня по 30 червня з перервою на новорічні зимові канікули). Після успішного закінчення підготовчого відділення для іноземних громадян слухачі отримують Свідоцтво про закінчення підготовчого відділення Київського національного лінгвістичного університету.

Протягом навчального року слухачі підготовчого відділення для іноземних громадян вивчають українську мову, іноземну мову (англійську або іншу за вибором групи), інші дисципліни, які в подальшому можуть стати в пригоді для вступу до університетів України. Заняття слухачів проходять у навчальному корпусі № 3 КНЛУ. Слухачі підготовчого відділення забезпечуються усією необхідною навчальною літературою. Академічна група складається з 12 осіб, склад групи – інтернаціональний.

Вивчення української мови триває і в позааудиторний час: екскурсії Києвом та історичними місцями України, відвідування музеїв, театрів, виставкових залів сприяють ефективному опануванню української мови.


Оформлення запрошення для навчання та в’їзної візи

Для оформлення запрошення для навчання до КНЛУ вступникові потрібно подати комісії з відбору іноземних громадян для навчання в КНЛУ свої документи:

 • копію закордонного паспорта (сторінка з фото), перекладену українською мовою в Україні й засвідчену українським нотаріусом;
 • копію документа про освіту з оцінками (балами), перекладену українською мовою в Україні й засвідчену українським нотаріусом;
 • письмову згоду на обробку персональних даних.

У разі подання документів представником абітурієнта йому необхідно оформити нотаріальну довіреність на отримання запрошення на навчання.

Комісія з відбору іноземних громадян для навчання в КНЛУ протягом п’яти днів розглядає документи вступника й надає відповідь про можливість навчання та в разі позитивного рішення готує запрошення на навчання.

Під час подання усіх зазначених вище документів до комісії з відбору іноземних громадян для навчання у КНЛУ вступник чи його представник має обов’язково вказати країну, в якій він буде отримувати студентську візу.

Після отримання запрошення на навчання вступник чи його представник має сплатити за візову підтримку. Оплату візової підтримки можна здійснити у відділенні будь-якого банку в Україні.

Для отримання в’їзної візи на навчання в Україні вступникові необхідно звернутися до Посольства України в будь-якій країні із запрошенням, виданим КНЛУ, та всіма необхідними документами за вимогами Посольства.

Оформлення в’їзної візи триває близько одного місяця, тому щоб отримати запрошення на навчання, потрібно подати комісії з відбору іноземних громадян для навчання в КНЛУ зазначені вище документи не пізніше, ніж за два місяці до початку занять. Після отримання візи “Д” на навчання представник вступника, який буде його зустрічати, має обов’язково повідомити працівнику підготовчого відділення про дату прибуття вступника до м. Києва та номер рейсу особисто, надавши фото відповідного запрошення та свій паспорт.


Перелік документів, необхідних іноземним громадянам
для вступу на підготовче відділення для іноземних громадян

 1. Оригінал запрошення на навчання, виданий університетом.
 2. Оригінал та двікопії документа про попередню освіту* (за наявності), перекладені українською мовою з нотаріальним засвідченням перекладу.
 3. Оригінал та двінотаріально завірені копії додатка до документа про освіту* з інформацією про успішність із навчальних дисциплін, перекладені українською мовою з нотаріальним засвідченням перекладу (за наявності).
 4. Копія посвідки на тимчасове проживання в Україні (за наявності).
 5. 5(п’ять) копій паспорта, перекладених українською мовою з нотаріальним засвідченням перекладу (сторінки з фото та візою).
 6. 12фотографій розміром 3,5 x 4,5 см (кольорові, матові).

*Зазначені в пунктах 2, 3 документи мають бути засвідчені в країні їхньої видачі у спосіб, який офіційно застосовується у цій країні для такого засвідчення, та легалізовані відповідною закордонною установою України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.


Медичне обслуговування

Слухачі з числа іноземних громадян повинні обов’язково мати поліс медичного страхування на весь період навчання. Вартість поліса медичного страхування визначається угодою зі страховою компанією.


Посвідка на тимчасове проживання в Україні

Для отримання Посвідки на тимчасове проживання в Україні іноземний громадянин у триденний термін після прибуття в Україну має подати старшому інспекторові відділу міжнародних зв’язків такі документи:

 1. Паспортний документ іноземця з візою “Д”, якщо інше не передбачено законодавством і міжнародними договорами України, та копії сторінок з особистими даними і візою.
 2. Переклад українською мовою сторінки паспортного документа іноземця з особистими даними, засвідчений нотаріусом або центром перекладів.
 3. Квитанцію про сплату державного мита.
 4. Дві фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см (кольорові, на матовому папері).
 5. Копію поліса медичного страхування на весь період навчання.

Посвідка на тимчасове проживання в Україні видається на термін навчання.

У разі, коли протягом строку дії посвідки на тимчасове проживання в документах, зазначених у підпунктах 2–3, змінилися відомості, такі документи подаються протягом 10 днів з моменту настання таких змін старшому інспекторові відділу міжнародних зв’язків.

Іноземець після отримання Посвідки має протягом 10 днів зареєструвати місце проживання, а в разі його зміни – перереєструвати в порядку, установленому Законом України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”.

Після закінчення терміну навчання у разі відсутності підстав для продовження строку дії Посвідки на тимчасове проживання або відрахування з університету іноземний громадянин зобов`язаний:

1) у семиденний строк надати старшому інспекторові деканату факультету східної і слов’янської філології Посвідку на тимчасове проживання в Україні для зняття з реєстрації за місцем проживання;

2) здати Посвідку на тимчасове проживання в Україні старшому інспекторові відділу міжнародних зв’язків;

3) отримати “Рішення” про скасування Посвідки на тимчасове проживання в Україні в ЦМУДМС в Києві та Київській області;

4) виїхати за межі України.

Вартість навчання слухачів підготовчого відділення для іноземних громадян у І семестрі 2022/2023 навчального року становить 39684,00 грн.

 

Проживання в гуртожитку КНЛУ

Слухачі підготовчого відділення для іноземних громадян проживають у гуртожитку № 3 у три- і чотиримісних кімнатах.

Для поселення в гуртожиток іноземному студентові необхідно:

 1. Укласти угоду на проживання (корпус № 3, кімн. 910).
 2. Сплатити за проживання.
 3. Отримати ордер на поселення (корпус № 3, кімн. 910).
 4. Отримати перепустку до гуртожитку (гуртожиток № 3).

Адреса гуртожитку: м. Київ, вул. Феодосійська, 8/13.

Телефон: (044) 525-68-65, 525-68-67

 

Інформація про гуртожиток

Гуртожиток № 3

Кількість поверхів: 9

Житлова система: блокова, на поверсі – 8 кімнат, 2 санітарні вузли, 1 кухня, гаряче та холодне водопостачання.

Кімнати: 3- та 4-місні.

Загальна кількість кімнат: 70.

 

Контакти підготовчого відділення для іноземних громадян

Адреса: м. Київ, вул. Лабораторна 5/17, навчальний корпус № 3 Київського національного лінгвістичного університету, 9-й поверх, к. 910 або 8-й поверх, к. 804.

Телефон: (044) 521-61-54, (044) 521-60-23

Пошта: dep.slphil@knlu.edu.ua; dep.orientalstudies@knlu.edu.ua